علل گوناگون قهوه ای شدن نوک برگ گیاهان آپارتمانی

تاریخ : 1397.11.30
نویسنده : modiriat
نظرات : 0

 

دنیای گیاهان : حتما برای شما هم پیش آمده که گیاهان آپارتمانی شما ، برگهایی با لبه های قهوه ای رنگ داشته باشند. این مساله ، از نوک برگ شروع شده و اگر ریشه یابی نشود ، برگ را از بین خواهد برد. برای مقابله و درمان این مساله ، مواردی که در ادامه این بخش آموده است ، راهنمای خوبی در این زمینه هستند.

 

آموزش درمان قهوه ای شدن برگ گیاهان

 

 

 

 

گرم و خشک بودن هوای محیط 

 

اگر هوای گرم و خشک باعث قهوه ای شدن برگ ها در گیاه شما شده باشد در این صورت گلدان حاوی گیاه را داخل یک زیر گلدانی بزرگ که حاوی سنگ ریزه و آب است قرار دهید ( حالت جزیره ) و یا از دو عدد گلدان داخل هم استفاده کنید و برگ های گیاه را با اسپری خیس نگه دارید.

 

میزان آبیاری به حد فراوان

 

اگر گیاه بیش از حد آبیاری شود می تواند منجر به قهوه ای شدن برگ ها در آن گیاه می شود . در این حالت اگر گلدان پلاستیکی یا سرامیکی است آن را تعویض کنید. به خاک آن مقداری ماسه و یا پرلیت اضافه کنید.

سوراخ زیر گلدان را بررسی کنید و در صورت بسته بودن آن را باز کنید.

 

ازمقادیر زیاد کود شیمیایی استفاده کرده اید

 

اگر قهوه ای شدن برگ ها در گیاه شما به دلیل استفاده زیاد از کودهای شیمیایی باشد، گیاه را از گلدان خارج کرده و ریشه های آن را تکان بدهید تا خاک اطراف آنها جدا شود.

سپس ریشه گیاه را شستشو دهید و خاک گلدان را تعویض کنید و گیاه را دوباره در گلدان قرار دهید. بعد از آن از کودها به مقدار کم تر و رقیق تر استفاده کنید.

 

 

 

ریشه یا طوقه گیاه پوسیده شده است

 

اگر پوسیدگی ریشه و یا طوقه باعث قهوه ای شدن برگ ها شده باشد در این صورت گل را از گلدان خارج کنید و قسمت های قهوه ای شده را قطع کنید و بقیه ریشه را به گوگرد آغشته کنید و در یک گلدان با خاک جدید بکارید.

 

موفق باشید

 

 

دسته بندی :  مقالات آموزشی

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا