» » نکاتی که هنگام نگهداری از گیاهان در فضای سرپوشیده و فضای باز باید رعایت کنید

نکاتی که هنگام نگهداری از گیاهان در فضای سرپوشیده و فضای باز باید رعایت کنید

تاریخ : 1397.11.29
نویسنده : modiriat
نظرات : 0

 

دنیای گیاهان : گیاهان باید در مکان و شرایطی نگهداری شوند که برای فرد یا افراد هیچ مزاحمتی ایجاد نکنند و بخصوص کودکان که حساس تر هستند ، در محیطی امن فعالیت و زندگی کنند و از گیاهان لذت ببرند. برخی از گیاهان موجب بروز انواع آلرژیها میشوند که در بسیاری مواقع ، فرد دچار آلرژی ، خود ، علت را نمیداند و این مساله موجب آزار و مسائل دیگر می شود. بنابراین قبل از تهیه گیاه ، شرایط نگهداری آن در فضاهای باز یا بسته را مرور کنید و سپس اقدام به تهیه آنها نمایید. برخی دیگر از گیاهان نیز سمی هستند و گاهی اوقات هم مکان نگهداری از گیاه ، به علت محکم نشدن ، موجب بروز مشکلاتی می شود. در ادامه چند مورد که میبایست هنگام تهیه یگ گیاه و مکان آن در نظر گرفت ، شرح داده ایم که راهنمای خوبی در این زمینه هستند.

 

 

آموزش شناخت گیاهان خطرناک برای آپارتمان

 

شرایط نگهداری از گیاهان در فضاهای بسته و محل زندگی افراد

 

* توجه به حساسیت زا نبودن گل ها و گیاهان آپارتمانی هنگام انتخاب آنها برای فضای داخلی ساختمان، بسیار مهم است.

 

* گیاهان سمی و گیاهانی که باعث جلب حشرات می گردند، برای نگهداری در داخل ساختمان مناسب نیستند.

  

* از نگهداشتن گیاهان آفت زده در فضای خانه باید اجتناب کرد.

 

* دقت در نگهداری و پرورش کلیه گیاهان و گل ها به منظور جلوگیری از ایجاد آفت و آلودگی محیط، بسیار اهمیت دارد؛ لذا هنگام خرید و تهیه آن باید دستورالعمل نگهداری صحیح آن ها را جویا شویم و میزان نور، رطوبت، زمان دفعات آب دادن و سم پاشی آن را بدانیم.

 

* باید از ریختن آب های آلوده و میکروبی و انواع زباله ها در گلدان ها و باغچه ها جلوگیری گردد. همچنین خانواده های عزیز می توانند از آب شستن سبزی و میوه برای آبیاری گل ها و گیاهان استفاده نمایند.

 

* انتخاب کود مناسب، استاندارد و بهداشتی برای گیاهان داخل خانه بسیار اهمیت دارد. زیرا کودهای غیربهداشتی و حیوانی می تواند منجر به انواع بیماری ها و تهدید سلامت افراد گردد.

 

* محل نصب گلدان ها در آویزهای معلق و میزان استحکام آن، باید مورد توجه قرار گیرد و از خطر سقوط آن ها هنگام رفت و آمد افراد خانواده پیش گیری شود.

 

* از آلوده شدن مواد غذایی و اسباب بازی های کودکان با کود گیاهان باید ممانعت بعمل آورد.

  

* بهتر است در اتاق افرادی که حساسیت و بیماری های تنفسی و پوستی دارند، گل و گیاه نگهداری نشود.

 

* بهتر است هنگام سم پاشی، کوددهی و هرس کردن گیاهان از دستکش مناسب استفاده گردد و از تماس مستقیم پوست با آنها جلوگیری شود.

  

* در صورتی که گلدان ها را در فضای مشاع ساختمان مانند راه پله ها قرار داده ایم، توجه به طرز آبیاری باید به دقت مد نظر قرار گیرد تا برای سایر ساکنین آپارتمان ایجاد مزاحمت و آسیب نکند.

 

 

 

شرایط نگهداری از گیاهان درباغ و فضای سبز

 

* نگهداری و پرورش انواع درختان و گیاهان، نیاز به آگاهی از دستورالعمل و مراقبت های خاص آن ها دارد که می بایست مورد توجه قرار گیرد.

 

* انتخاب کود استاندارد، مناسب و بهداشتی در فضاهای سبز، در حفظ بهداشت و سلامت محیط تاثیرگذار است.

 

* هنگام کار در فضای سبز برای پیش گیری از بیماری های انگلی، پوستی و... باید از تماس مستقیم دست با خاک و گیاهان، با استفاده از لباس مناسب، دستکش و چکمه پیش گیری نمود.

 

* برای آبیاری باغچه در حیاط منزل، می توان از آب استخر و حوض استفاده نمود و بدین وسیله ضمن حفظ فضای سبز از هدر رفتن آب نیز جلوگیری کرد.

 

 

دسته بندی :  مقالات آموزشی

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود