آموزش زمان مناسب برای کاشت گیاهان گلدار تابستانی

تاریخ : 1397.11.27
نویسنده : modiriat
نظرات : 0

دنیای گیاهان : تمام گلهای زیبایی که در اواخر بهار و فصل تابستان مشاهده میکنید ، حداقل 2 تا 3ماه قبل ، کاشته شده اند. در ادامه با نحوه کار و جزئیات کاشت بذر انواع گلهای زیبای تابستانه ، بیشتر آشنا شوید. 

 

آموزش انتخاب زمان کاشت بذر

 

 

 

بهترین زمان برای کاشتن بذر گلهایی که در فصل تابستان به گل مینشینند اواخر زمستان و اوایل بهار است. 

یعنی گلهایی که در تابستان به گل مینشینند بذر آنها را باید اوایل بهار بکارید که بعداز گذشت حدود سه ماه در فصل تابستان به گل بنشینند. بذر گلهای تابستانه را نمیتوانید در تابستان بکارید و انتظار داشته باشید بلافاصله بزرگ بشوند و در همان فصل گل بدهند. درواقع تمام گلهای فصلی را دو الی سه ماه قبل از فصل گلدهیشان میکارند.

 

اغلب گلهای فصلی که در تابستان به گل می نشینند عبارتند از :

 

گل آهار * گل کوکب * گل ناز * گل سلوی * گل اطلسی  انواع نیلوفر های رونده پیچ  گل تکمه ای * گل رعنا زیبا * گل میمون * گل میخک  گل ستاره ای * گل تاج الملوک * گل جعفری * گل آلیسوم * انواع گل شقایق * گل تاج خروس * گل آفتابگردان زینتی * گل استئوسپرموم * فلفل زینتی * گل لادن * گل لاله عباسی  انواع گل ختمی  گل حنا * گل پریوش و ...

 

این گلها بیشتر از سایر گونه ها کاربرد دارند و بطور معمول کاشته می شوند ولی بسیاری از انواع گل نیز وجود دارند که میتوان به این روش کاشته و از زیبایی آنه در تابستان لذت برد. امیدواریم با رعایت این نکات ، باغچه ای زیبا و پر از گل داشته باشید.

 

دسته بندی :  مقالات آموزشی

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا