آموزش روش نگهداری و تکثیر گیاه لودویژیای شناور

تاریخ : 1397.09.28
نویسنده : modiriat
نظرات : 0

 دنیای گیاهان: این گیاه زیبا که یکی از پوششهای خاص و زیبا برای آکواریوم میتواند باشد ، تقریبا سرعت رشد بالایی دارد .در ادامه با سایر مشخصات و شرایط پرورش آن آشنا شوید. 

 

آموزش تکثیر و پرورش لودویژیای شناور

 

  لودویژیای شناور از جنس Ludwigia است که در این جنس حدود 75 گونه از گیاهان آبزی با توزیع در اکثر نقاط جهان اما عمدتا مناطق گرمسیری موجود است این گیاه از خانواده Onagraceae می باشد و با نام های دیگری چون primrose-willow, water-purslane شناخته میشود. 

 

  این جنس توسط Carolus Linnaeus گیاه شناس آلمانی در (1709-1773)، شناسایی و ثبت شد. 

 

 این گیاه به خاطر پوشش دادن بسیار زیبای سطح آب با عنوان (Mosaic Plant) گیاه موزاییک نیز نامیده میشود 

 

  لودویژیای شناور گیاه پوششی ایده آل در آکواریوم های با نور بالا است و برای سایه انداختن بر گیاهانی مانند Anubias و Crypt species استفاده می شود. رشد این گیاه جذلب بین 3 تا 4 wpg می تواند کنترل شود. 

 

  این گیاه تمایل به رشد بسیار در حوضچه ها دارد و بهترین رشد را در زمانی که آنها قادر به دریافت نور مستقیم خورشید هستند دارند. برگ آنها می تواند به رنگ قرمز منحصر به فردی در زیر نور بالا درآید. 

 

  همچنین زیر نور بالا آن میتواند گل هایی زیبا با چهار گلبرگ 2 اینچی (5 سانتیمتر) الماس مانند به شکل برگ تولید کند. این برگ ها معمولا سبز است ، اما مسن تر آن ها متمایل به قرمز می باشد. 

 

  لودویژیای شناور گیاهی شکننده و حساس است و سرعت رشد متوسطی دارد. این گیاه می تواند خارج از آب هم رشد کند. استفاده از گاز Co2 را فراموش نکنید. نیترات پایین آب و نور قوی در سرخی رنگش نقش بسزایی خواهد داشت 

 

  این گیاه از گیاهان آبزی رو آبی بوده و دمای مناسب آب محل رشد آن 15 تا 30 درجه سانتیگراد با آب کمی سخت با GH = 9-13 و PH=5-8 میباشد 

 

  تأمین نور مورد نیاز آن در آکواریوم مشکل است 

 

  برای تکثیر بخش گل مانند گیاه را با برش ساقه ای که به آن وصل است از ساقه اصلی جدا می کنیم. در نهایت ساقه اصلی، یک بخش گل مانند دیگر برای خودش ایجاد خواهد کرد.

 

 

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا