آموزش شناخت خواص دارویی و نحوه درمان با گیاه بنفشه معطر

تاریخ : 1398.09.04
نویسنده : modiriat
نظرات : 0

دنیای گیاهان : امروزه استفاده از گیاهان برای درمان اغلب بیماری ها ، بسیار رایج شده و با پرورش گونه های گیاهان دارویی ، میتوان درآمد زایی کرده و یا برای مصارف خانگی ، البته با احتیاط و مصرف به اندازه آنها ، از بیماری های صعب العلاج در امان مانده و یا درمان نمود.

توجه داشته باشید که اگر گیاهان دارویی را بیش از اندازه استفاده نمایید ، می توانند معکوس عمل کرده و خود این گیاهان ، شرایط بیماری و درمان را برای فرد دشوارتر نموده یا موجب بروز علائم جدیدی شوند. حتما ابتدا در زمینه درمانی هر گیاه و میزان و روش مصرف آن اطلاع کسب نموده و سپس اقدام به درمان یا پیشگیری نمایید تا نتایج مفید و مثبت آن را کسب کنید.

 

آموزش خواص گیاه بنفشه معطر

 

مصارف دارویی گیاه بنفشه معطر و درمان بیماری ها

 

•    مصرف جوشانده ی بنفشه ی معطر برای درمان اگزما، خارش پوستی، روماتیسم و سرفه های مزمن مفید است. 

 

•    همچنین غرغره ی این جوشانده برای رفع برفک دهان، آنژین و ورم گلو و التهاب لثه مفید می باشد و شستشوی پوست برای رفع ناراحتی های       پوستی و آبریزش بینی با این جوشانده موثر است.

 

•    نوشیدن شربت بنفشه برای درمان برونشیت، سیاه سرفه، میگرن و سردرد، سینه پهلو، تب، سرفه، چشم درد، درد کلیه، ورم لثه و زکام مفید          است.

 

   ضماد برگ های این گیاه بر روی التهاب و ورم و برای جوش خوردن زخم ها مفید می باشد.

 

•    مطالعات گسترده انجام شده نوین اثرات بارزسیکلوتایدهای موجود در بنفشه معطر را به عنوان ضد کانسرهای مختلف، از جمله کانسر معده،             کانسر روده، کانسر مقعد، کانسر پستان، کانسر زبان، کانسر رحم، کانسر مفاصل و کانسر گلو به اثبات رسانده است

 

•   پژوهش های جدید مؤید تاثیر ضد سرطانی برخی مواد مؤثره بنفشه از طریق اختلال در تشکیل دیواره سلولی یاخته های سرطانی می باشد 

 

 

 

روش تهیه شربت بنفشه 

برای تهیه ی شربت بنفشه تنها ۵۰ گرم از گل های خشک شده ی بنفشه را در یک لیتر آب سرد به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بجوشانید و پس از صاف کردن با عسل شیرین کنید و روزی ۳ تا ۴ فنجان بعد از هر وعده ی غذایی بنوشید.

 

استفاده در صنعت عطر سازی

بوی مطبوع این گیاه، بی تردید یکی از علل محبوبیت آن در طول نسل ها دنیاست و هم اکنون در تولید بسیاری از رایحه و عطر لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. 

 

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا